O firmie

O firmie

znajdujesz się w :  ‹  strona główna  ›  O firmie  › 

O firmie

Firma rodzinna założona w 1994 r. powstała na bazie składu celnego, który początkowo świadczył usługi magazynowania dodatków paszowych dla podmiotów zagranicznych, głównie z Europy Zachodniej. Od roku 1994 do dnia dzisiejszego jest jedynym przedstawicielem w Polsce amerykańskiej firmy Elanco, producenta dodatków paszowych dla zwierząt takich jak kokcydiostatyki i stymulatory wzrostu. Ponadto Gambit prowadzi dystrybucję dodatków paszowych ITOCHU oraz KEMIN.

W latach 1996-2008 Gambit był czołowym usługodawcą przetwórstwa siarczanu miedzi dla kontrahentów europejskich, Na bazie wieloletnich doświadczeń związanych z przetwórstwem minerałów Gambit stopniowo budował własną sieć odbiorców i stał się czołowym dostawcą siarczanu miedzi paszowego w Europie Zachodniej, pokrywając około 20% zapotrzebowania na ten produkt w Europie. Główni odbiorcy to duże wytwórnie pasz na terenie EU oraz mniejsi dystrybutorzy głównie na terenie Niemiec, Włoch i Francji. Większość tych firm to stali odbiorcy wszystkich dodatków paszowych od ponad 15 lat, którzy cenią przede wszystkim ugruntowaną na rynkach europejskich pozycję Gambit oraz wysoką jakość świadczonych usług.
W roku 2008 firma, wykorzystując swoją renomowaną pozycję w przemyśle paszowym, wprowadziła do swojej oferty nowy strategiczny produkt tj. siarczan żelaza, przeznaczony do produkcji pasz, który sprowadzany jest z Ukrainy i przetwarzany na dodatek do pasz.

Potwierdzeniem wysokiej jakości usług jest otrzymanie w roku 2002 Certyfikatu Jakości ISO 9001 oraz Certyfikatu Jakości i Bezpieczeństwa Pasz FAMIQS w roku 2005, gwarantującego bezpieczeństwo produkowanych wyrobów oraz wysoką jakość świadczonych usług.

Sukcesem firmy jest także szeroko rozwinięta działalność charytatywna (opieka nad ośrodkiem wychowawczym Tęcza w Kutnie, Szkołą Podstawową Nr 10) oraz wspieranie społeczności lokalnej w ramach organizowanych imprez kulturalnych na terenie miasta.

Przez kilka ostatnich lat swojej działalności firma kilkakrotnie otrzymała statuetkę Gazele Biznesu, która jest uhonorowaniem dynamicznego rozwoju. W roku 2012 r. Gambit otrzymał prestiżową nagrodę gospodarczą Wojewody Łódzkiego oraz Diamenty Forbesa, nagrodę dla przedsiębiorstw najszybciej zwiększających swoją wartość. 

Pozostałe zdjęcia


Data modyfikacji: 17 Stycznia 2019